ארון התרופות הטבעי בבית

בתקופה זו של השנה, בה אנו חולים יותר מתקופות אחרות, כדאי שיהיו בבית מספר דברים בסיסיים לשימוש במקרה בצורך. ממש כמו שאנו דואגים למלא את ארון התרופות הביתי שלנו בפלסטרים, אקמול או דומיו, משחה לכוויות וכדומה.

רצוי שיהיה בהישג יד ויטמין סי ומומלץ גם לקחת ממנו באופן קבוע במינון נמוך למניעה. במקרה שאנו חולים או מרגישים שזה מתקרב כבר, אפשר להגדיל את הכמות מעט. אל דאגה, זהו ויטמין מסיס מים ומתפנה דרך השתן. קשה מאוד להגיע למצב הרעלה ממנו. מחקרים שנעשו הוכיחו קשר ישיר להשפעתו על תפקודי החיסון בגוף.
אבץ למציצה, מומלץ להשתמש בעת דלקות בגרון. יש לו תכונה אנטיספטית והוא מחטא את האיזור.
כמוסות פרוביוטיקה, אסידופילוס מכל סוג שהוא. כדאי לשמור בקירור. לקחת במצב בו לקיתם בוירוסים של הבטן: שילשולים, עוויותות, גזים וכאבים אחרים הקשורים למערכת העיכול.
כמוסות פרופוליס למציצה או בליעה, הפרופוליס מחזק את הגוף ותומך במערכת החיסון באופן כללי. אפשרי לקחת גם כמניעה וגם בעת מחלה.

חליטות תה- קמומיל למצב של כאבי בטן וקושי בעיכול. אפילו אחרי ארוחה גדולה וכבדה מומלץ לשתות לאחר שנחלטה מספיק זמן בכוס. כדאי מאוד לא להמתיק את החליטות.
קינמון במקלות- למצבי התקררות ושפעת. חליטה המחממת את הגוף.
פרחי לבנדר ורוזמרין – יעילים למצבים של כאבי ראש על רקע של לחץ וחרדות. יש להם השפעה על מערכת העצבים והם בעלי תכונה של הרגעה והרפיה כללית.

חשובים ויעילים בקבוצת המזונות הם השום והבצל- השום ידוע בכינויו האנטיביוטיקה של הטבע. בשל יכולתו הרבה להשפיע על מערכת החיסון של הגוף. הוא מחטא, מגן מפני חיידקים ווירוסים, אנטידלקתי, יעל בהורדת לחץ דם וכולסטרול ועוד. גם לבצל תכונות דומות. במידה וישנה בעיה לאכול את השום בצורתו הטבעית, ניתן לחתוך כל שן לרבע ולבלוע עם כוס מים כמו תרופה. את הבצל אפשר לשלב בתזונה גם בבישול כיוון שאינו מאבד מהערך התזונתי שלו.
ישנם מזונות רבים אחרים התורמים את תרומתם התרפוייטית במטבח . בינהם הדבש ומוצריו, דגים, שיבולת שועל ועוד רבים אחרים. מבטיחה להרחיב בהמשך.

משחות למצבי פציעה, גרד, אלרגיה וגירויים אחרים הם: הרסקיו קרם, היעילה מאוד בכל המצבים שהזכרתי, משחת 'טראומיל' שיכולה להיות תחליף טוב לרסקיו או בנוסף לה. וכמובן ג'ל על בסיס צמח האלוורה שמתאים לכוויות וגירויים עוריים אחרים.
גם שמנים אתרים יכולים לעזור מאוד בעת הצורך. למשל שמן האקליפטוס הרגיל או הלימוני ולבנדר בהם אפשר להשתמש כשהאף סתום ואין אויר. לילדים בעיקר בלילה הדבר מפריע מאוד! אז שמים מספר טיפות בקרבת האף על הבגד או הסדין, ואפשר גם במכשיר האדים בחדר. מאוד עוזר וממולץ לשימוש גם כדי לחטא את החדר ולמנוע הדבקות בתוך הבית.
לסיכום הדברים:
ויטמינים – סי , אבץ ופרוביוטיקה
צמחים – קמומיל, לבנדר, רוזמרין, מקלות קינמון
מזונות – שום, בצל, דבש
משחות – רסקיו קרם,'טראומיל' וג'ל אלווארה
שמנים אתריים – אקליפטוס רגיל/לימוני, לבנדר

מאחלת חורף חמים ונעים והעיקר שכולנו נהיה בריאים.

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

מעט על פירות יבשים

בחג  זה נהוג לאכול מכל פירות הארץ בצורתם המיובשת. ישנם הבדלים משמעותיים בין שיטות ייבוש הפירות ואף בתוך קטגוריית  "שיטות הייבוש הטבעיות" אפשר לעשות הבדלים: בקטגוריה זו

להמשך קריאה »

קטנים בתרמילים

הן מכונות גם "פולים" והן משפחה מגוונת מאוד שבה הזרעים נמצאים בתוך תרמילים וניתנים לאכילה. משפחה זו מונה יותר מ-600 סוגים. הכירו את הקטניות: לרוב

להמשך קריאה »

אור על העור

עורנו ועור פנינו בפרט הם כרטיס הביקור שלנו כלפי חוץ, הם הדבר הראשון שאנו מציגים בין אם נרצה ובין אם לא. כיוון שהעור הוא האיבר

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים