האנשים המתוקים או במילים אחרות – סוכרת

סוכרת או סכרת מכונה בלועזית diabetes mellitu    בתרגום לעברית "שתן מתוק".

הסיבה לכך היא שבעבר הרחוק הרופא היה מאבחן את המחלה ע"י טעימת השתן. ישנה אבחנה בין סוכרת מסוג 1 ל-2. הנפוצה היא סוכרת מסוג 2 והיא מאופיינת בכך שיש עודף סוכר בדם ובשתן בעקבות תנגודת שהגוף מפתח לאינסולין המופרש מהלבלב. כלומר האינסולין לא מצליח להיכנס לתאי הגוף ונשאר בשל כך בדם. חולים בה כ-90 אחוז מהאנשים הסובלים מסוכרת. היא הפכה נפוצה בשנים האחרונות בעיקר בגלל הקשר שלה לאופי ודרך החיים בעולם המערבי: תזונה לקויה ודלה ברכיבים חיוניים כגון סיבים תזונתיים, חוסר בפעילות גופנית והשמנה. יש השפעה חזקה לגנטיקה, אך כל הגורמים שהזכרתי גרמו להתפתחותה של מחלה זו ושיבוצה במקום גבוה כל כך ברשימת מחלות העולם המערבי.

הסימפטומים הקלאסיים להופעתה הם השתנה תכופה, תחושת רעב מוגברת ויובש בפה.

מחלת הסוכרת מוגדרת כמחלה פרוגרסיבית כלומר מחלה בעלת אופי מתקדם אשר החולים בה זקוקים יותר ויותר לטיפולים שונים. כיוון שהיא נוטה לפגוע בכל מערכות הגוף (עיניים, כלי דם, נטייה לזיהומים, פגיעה בתפקוד מיני וכו') הם מוצאים עצמם נפגשים עם רופאים ללא הרף ומועדים לסיבוכים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

אם יש במשפחתכם חולה סוכרת עליכם לדאוג לעבור את כל הבדיקות לאבחון המחלה ויפה שעה קודם על מנת להתחיל בטיפול בה. וכן מי שלא מאובחן כחולה, עליו לנקוט במניעה ויש המון מה לעשות בנושא זה! הבדיקות המקובלות הן בדיקות פשוטות של דם ושתן, תפקודי כליה ונוספות שהרופא יפנה אליהן במידה ויש חשש.

לנטורופתיה יש המון מה להציע בטיפול במחלה וכמובן ומניעתה. אימוץ של אורח חיים נכון ומאוזן הכולל דיאטה נכונה בעלת אינדקס גליקמי נמוך של מזונות התורם לאיזון רמות הסוכר והפרשה הדרגתית של אינסולין על ידי הלבלב הגוררת ירידה במשקל ( ירידה במשקל לזקוקים לכך, משמעותית מאוד ויכולה לכולל פלאים בהופעה הקלינית של המחלה), שילוב פעילות גופנית, שילוב תוספים מתאימים וצמחי מרפא התורמים לאיזון רמות הסוכר בדם.כמובן שאי אפשר להתעלם מהעובדה שיש קשר בין הנפש להופעות מחלות בגוף הפיזי. לעיתים אדם יוכל לשים את האצבע על טריגר שהיה חוויה מסויימת, טראומה, דיכאון, פחד או אחר שגרם להופעת המחלה בפעם הראשונה או הדרדרות משמעותית בה. יש להתייחס בתשאול הראשוני גם לרובד הזה ולטפל בו. אני עושה זאת באמצעות פרחי באך, שהם כלי נפלא בפני עצמו!!  ככל שנקדים לטפל במחלה נוכל למנוע שימוש תרופתי וכן להפחית בו לאלו שכבר נמצאים בתהליך. כמובן שחלק מהטיפול הוא מניעה של סיבוכי המחלה בעתיד ושיפור אורח החיים למי שכבר החל להיפגע מסיבוכיה של מחלה זו.

הקדימו להיבדק על מנת להתחיל טיפול במחלה. וחשוב מכך, הקדימו למנוע את הופעתה של המחלה על ידי מיגור גורמי הסיכון. אמצו אורח חיים נכון ותוכלו להתרחק מהסטטיסטיקה העגומה הנושא מחלות העולם המערבי הנפוצות!

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

התמודדות עם עצירות

עצירות היא תופעה מוכרת אצל אחוז גבוה מאוד מהאוכלוסייה. תתפלאו, אבל אולי גם אתם נמצאים כבר בתוך אחוז זה המוגדר כסובל מעצירות.  לפעמים אנשים אינם מודעים

להמשך קריאה »

הביצה והתרנגולת

הביצים מהוות נתח נכבד בתפריט של בית ממוצע בישראל. בין אם הן חלק מארוחת הבוקר, הערב או כמרכיב במתכון (עוגות, פשטידות, קציצות ועוד). לרוב נוח

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים