חינוך לבריאות – חוויה בגן הילדים

מעוניינת לשתף אתכם בחוויה נפלאה מגן הילדים. של בני הבכור בן ה-6, אליו הגעתי הבוקר כדי להעביר פעילות התנדבותית בנושא בריאות ותזונה.
הילדים היו מקסימים! מזמינים וצמאים למידע מרענן, חדש ונוגע אליהם.
הסברתי בפשטות לילדים שישבו מולי כמה בריאות היא נכס יקר וחשוב שיש לשמור עליו. כי טוב גרם מניעה מטונות רפואה. דיברנו על עניין האחריות שלהם לעניין ואיך אפשר לעשות המון דברים בנושא מסויים כשאני באמת רוצה. נתנו לדוגמא את בריאות השיניים. האחריות לצחצח נתונה בידי כל ילד. אם אמא מצחצח את שיניה הרי ששלה בלבד יהיו בריאות. ואם אני באמת רוצה שיניים יפות ללא חורים וביקורים אצל הרופא, אני בעצמי צריך לצחצח אותם. הם הסכימו לחלוטין עם הרעיון וזרמנו הלאה… המשכנו כי נושא המזון דומה ואחריותו של כל אחד לדאוג לבריאותו על ידי מה שהוא מכניס לגוף. הפרדנו בין מזון בריא לפחות בריא ובהצבעה מסודרת הם מנו את המזונות בקבוצות אלו.
שיחקנו בלדמיין את הגוף למכונית ואת האוכל לדלק. צחקנו כשהסברתי שאוטו בלי דלק לא יסע גם אם יהיה נקי ומריח. הם עזרו לי בהדמיה כי המוסך לתיקון שווה בעצם לביקור אצל הרופא. זרמו או לא זרמו?
הסברתי שהגוף משתמש בחומרים שנותנים לו כדי להזין את מערכות הגוף השונות ומכיוון שהם בדיוק סיימו ללמוד על גוף האדם, הם מנו את המערכות השונות ותפקודם.

בחרתי מהספרייה ספר נחמד בנושא מזון: "עוגת גזר" מאת מיריק שניר. קראנו בכיף. ולסיום, "הכינותי מראש" בבית עוגת גזר אמיתי בהשראת הסיפור עשירה בכל טוב. מתכון יצורף לבלוג בניפרד.
כיבדתי אותם בעוגה טריה ובריאה.
ציינתי כמובן כמה מיתרונות הגזר שהם אוכלים אולי בכל זאת יזכרו כשישאלו על כך בעתיד.

היה בוקר נחמד ונעים בגן רימון. תודה לרקפת ואתי שאירחו אותי שם. ותודה לילדים שמזכירים לי כמה הנושא חשוב ומשמעותית החשיפה אליו בגיל צעיר.
תודה ענקית לילדים המקסימים !

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

מעט על פירות יבשים

בחג  זה נהוג לאכול מכל פירות הארץ בצורתם המיובשת. ישנם הבדלים משמעותיים בין שיטות ייבוש הפירות ואף בתוך קטגוריית  "שיטות הייבוש הטבעיות" אפשר לעשות הבדלים: בקטגוריה זו

להמשך קריאה »

קטנים בתרמילים

הן מכונות גם "פולים" והן משפחה מגוונת מאוד שבה הזרעים נמצאים בתוך תרמילים וניתנים לאכילה. משפחה זו מונה יותר מ-600 סוגים. הכירו את הקטניות: לרוב

להמשך קריאה »

אור על העור

עורנו ועור פנינו בפרט הם כרטיס הביקור שלנו כלפי חוץ, הם הדבר הראשון שאנו מציגים בין אם נרצה ובין אם לא. כיוון שהעור הוא האיבר

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים