למה פרחי באך?

פרחי באך הם תמציות המופקות מ- 38 צמחים שונים בתהליך עדין.
השימוש בהם מתאים לכל אחד ואחת: מבוגרים, ילדים, נשים בהיריון ואחריו ואף לבעלי חיים. אין שום קונטראידיקציות עם תרופות קונבנציונאליות או טבעיות ולכן אין מניעה להשתמש בהם בשום מצבלא יכול להיגרם מצב של מינון יתר בשימוש בפרחי באך ואין תופעות לוואי בזמן הטיפולים.
התמציות עובדות על הרובד הנפשי שלנו שצריך תמיכה ואיזון כל הזמן. כמו שיש לתת לגוף ויטמינים ומינרלים במהלך הזמן כי נוצרים חסרים בהם מסיבות שונות, כך יש לתת לנפש את "הויטמינים" שלה.
פרחי באך מצויינים למצבים אקוטים שאנו עומדים בפניהם, כלומר רגעיים וספציפיים לדוגמא: לחץ ומתח בעקבות שינויים בחיינו (מעבר דירה, עבודה חדשה, מבחן משמעותי) , עצבנות וחוסר שקט, חוסר ביטחון וחוסר יכולת להחליט החלטה מסויימת לגבי נושא, עייפות יתר מעומס נפשי, דיכאון הנובע מסיבות שונות בין אם זה מצב הורמונאלי לא מאוזן או הרגשת חוסר אהבה, חרדות ופחדים ועוד. המצבים האחרים בהם פרחי באך יכולים לעזור הם מצבים מתמשכים. כלומר כשאנו מכירים תכונה קיימת אצלנו שהיא יוצאת מאיזון ומתחילה לגרום לתחושות לא טובות אצלנו. דוגמא: טוב לב היא תכונה חיובית ולכאורה אין בה כדי לגרום לנו לאי נעימות ורגשות שליליים. אך חישבו על אדם טוב לב שאינו מסוגל להגיד "לא" בעקבות כך. הוא ימצא את עצמו במצבים לא נעימים שבאים על חשבונו הרבה פעמים וגורמות לו תסכול על כך שהיה צריך לפעול אחרת אך לא היה מסוגל לכך. ירגיש שדורכים עליו ומנצלים אותו. לכן גם תכונה חיובית שאינה במידה הנכונה יכולה לצאת מכלל שליטה ולהביא אותנו למצב שלילי. כנ"ל לגבי תכונות אחרות אצלנו כמו חוסר יכולת להאציל סמכות בעבודה וכך נמצא במצב של עומס יתר בעבודה כי "אני יעשה הכי טוב ועדיף שאעשה בעצמי כי כך אהיה בטוח שהכל נעשה כמו שצריך…", "אשאר עוד שעה רק כדי לסיים את מה שהתחלתי…", הרצון להיות בשליטה בכל מה שקורה בבית ולכן לא אוכל לקחת רגע לעצמי או להנות בו כבר כשאני מחוץ לבית וכדומה לאלו.

לכן מומלץ להתייעץ עם מטפל מוסמך בתחום כדי להגיע לתמצית המתאימה ביותר עבור כל אדם. אין תמצית זהה לשני אנשים גם אם הם יגיעו עם אותו סימפטום! את התמציות לוקחים בטיפות מספר פעמים ביום ומרגישים את השינוי. הטיפול בפרחי באך לרוב מלווה בעבודת מודעות מונחית ובזמן קצר כבר רואים כיצד הדברים מתחילים לזוז….
אז כמו שהמורה והמדריכה שלי נהגה לומר בזמנו – דברו אלי בפרחים…

מומלץ .

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

חליטות

חליטות צמחים צמחי המרפא הם מטמון! צופנים בתוכם כל כך הרבה טוב והרבה מהם זמינים ממש מתחת לאף. יש להם סגולות רפואיות רבות ויכולת לשפר

להמשך קריאה »

מנגל קצת אחרת

באירועי ברביקיו למיניהם, לרוב יש מנגל שמלא בחלקי בשר אדום ועופות מכל הסוגים. כידוע הבשר האדום בעייתי לאכילה בכמויות גדולות הן בשל איכותו (גידול הבקר)

להמשך קריאה »

רפואה מונעת מהי?

האם אתם מחכים שרכבכם יתקלקל כדי להביאו למוסך, או שאתם מגיעים לטיפולים שוטפים ע"מ למנוע זאת? האם עלה בדעתכם לתדלק את רכבכם בדלק שאינו מתאים

להמשך קריאה »

לחץ! (דם)

עליה בלחץ הדם לערכים שמעל 140/90 יותר מפעם אחת נחשבת כבעייתית. מאחר והעליה בל״ד היא תופעה שאינה גורמת לתחושה של כאב או אי נוחות, לפחות

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים