מוצרי הכוורת השונים

"בכוורת גרה גברת מתוקה וביישנית…."

ולה ולממלכתה הקטנה יש המון מה להציע לנו. עד כדי כך שפותחה תורה שלמה סביב מוצרי הכוורת ויכולות הריפוי שלהם והיא מכונה "אפיתרפיה". הבאתי לפניכם סקירה קצרה על המוצרים ויתרונותיהם:

הדבש כידוע לכולנו, עשוי מצוף הנאסף על ידי הדבורים מסוגי הפרחים השונים. אך מה שלא כולנו מודעים אליו הוא, כמה עוצמה טמונה במזון טבעי זה! עוצמה ההופכת אותו לאחד ממזונות העל החשובים והנחקרים ביותר. מלבד היותו בעל ערך תזונתי גבוה כמזון, הדבש ידוע גם בתכונותיו הרפואיות הרבות. בעבר וגן היום משתמשים בו כחומר משבר, ממתיק טבעי, חומר גלם בתעשיית הקוסמטיקה ועוד. הנוזל הזהוב והסמיך מכיל בתוכו כמות גדולה של ויטמינים ומינראלים וכמובן סוגים שונים של סוכרים שאינם דומים בהשפעתם לסוכר הפשוט והמוכר. הדבש יעיל לטיפול במחלות שונות ובעל השפעה על הרבה ממערכות הגוף, בניהן מערכת העיכול, הנשימה, חיסון, לב וכלי דם ואף על העור. בין תכונותיו ופעולותיו אפשר למצוא: מכייח ליחה ומטפל בשיעול, מחטא ומרפא פצעים כוויות ונגעי עור שונים, פעילות אנטי בקטריאלית, ואנטי ויראלית ועוד.

 הפולן, גם הוא מוצר כוורת בעל ערך רב, עשוי מאבקני הפרחים.  את הפולן ניתן לקנות בחנויות הטבע, הוא עשיר בחלבון ויעיל למי שמעוניין להעלות את רמת האנרגיה במשך היום ולמחלימים ממחלה קשה.

יערת הדבש אשר נוהגים ללעוס אותו ידועה ביכולתה לעזור במצבי אלרגיה כרוניים.

פרופוליס  עשוי משרף עצים וחומרים נוספים, משמש במקורו לאיטום הכוורת מבפנים לשם הגנה. מכונה לעיתים "הפניצילין הטבעי" זאת בשל יכולתו להתגבר על זיהומים ובקטריות, פעילותו האנטיביוטית והשפעתו הרבה על מערכת החיסון. ידוע גם כמרפא כיבים ועוזר במצבי דלקות שונות בגוף. ניתן למצוא אותו במוצרי טיפול ומניעה של מחלות חורף שונות כגון סירופים, כדורי מציצה, תרסיסים וכמוסות. השימוש בו בטוח גם לילדים.

ארס הדבורה אף הוא מנוי במוצרי הכוורת ונמצא בשימוש כאחת מהתרופות ההומיאופתית. APIS

בבסיסה מכילה את הארס שבעוקץ הדבורה בדילול גבוה ותרופה זו משמשת לטיפול בעקיצות וגירויי עור קשים המלווים בחום מקומי, אודם ודלקתיות.

נצלו את מה שהטבע מספק, ושהחיים יהיו ד ב ש !!!

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

מעט על פירות יבשים

בחג  זה נהוג לאכול מכל פירות הארץ בצורתם המיובשת. ישנם הבדלים משמעותיים בין שיטות ייבוש הפירות ואף בתוך קטגוריית  "שיטות הייבוש הטבעיות" אפשר לעשות הבדלים: בקטגוריה זו

להמשך קריאה »

קטנים בתרמילים

הן מכונות גם "פולים" והן משפחה מגוונת מאוד שבה הזרעים נמצאים בתוך תרמילים וניתנים לאכילה. משפחה זו מונה יותר מ-600 סוגים. הכירו את הקטניות: לרוב

להמשך קריאה »

אור על העור

עורנו ועור פנינו בפרט הם כרטיס הביקור שלנו כלפי חוץ, הם הדבר הראשון שאנו מציגים בין אם נרצה ובין אם לא. כיוון שהעור הוא האיבר

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים