מחשבה בוראת מציאות

מהו כוחו של תת המודע ומה השפעתו על חיינו?

תת המודע שלנו הוא סוג של מחשב. הוא אינו מסוגל לקלוט את המילה "לא" אלה משפטים עובדתיים שאינם בשלילה.

כל פרט שנזין בתוכו ייקלט וייזכר ובבוא העת יפלט החוצה בדיוק כפי שהוכנס. אין לו יכולת לשנות פרטים ולפעול על פי רגש. לדוגמא: אדם יחשוב לעצמו אני לא מוצלח ונוטה להיכשל בכל דבר, המחשב יקלוט את הדברים בצורה הכי יבשה ופשוטה: אני נכשל בכל פעם בכל דבר. בכל פעם שיחווה חוויה של כישלון הדבר רק יחזק את המחשבה הזו בראשו ותת המודע יקלוט עוד מסר שלילי שכזה. כשיעמוד מול משימה ויחשוב לעצמו כמה היה רוצה להצליח בה, תת המודע יפעל ע"פ המסר שכבר הוכנס אליו, אותו מסר יבש שמשונן פעמים רבות. תת המודע פועל מתוך כוונה לגרום לסביבה שלנו / לנו להיות במצב הטוב ביותר והמוכר לו. ואז ניפגש עם הנבואה שהגשימה את עצמה. המחשבה הופכת את האירועים בחיינו לחיוביים או שליליים.

על מנת לשנות את הדברים עלינו להתחיל תהליך של שינוי. חשוב לזכור כי כל תהליך לוקח זמן והוא מתמשך ואינו קורה בין רגע. אך זכרו שהוא אפשרי עם קצת מודעות והרבה אימון! תת המודע והמוח בכלל הוא כמו שריר שצריך לאמן ולתחזק.  אחרת הוא לא יהיה "בכושר". אם נתאמן על הדברים ונזכיר לעצמנו בכל פעם מחדש, הדברים יקרו בקלות בהמשך ונצטרך להקדיש פחות תשומת לב מאשר בהתחלה לכל העניין.

עפ"י מחקרים ידועות כמה עובדות חשובות בנוגע למחשבות: מס' המחשבות העוברות אצל כל אדם בראש ביום אחד הוא בין 40,000- 10,000. אין אפשרות למוח האנושי לחשוב באותו רגע נתון שתי מחשבות בו זמנית. השאלה הנשאלת היא אילו מחשבות אנחנו חושבים יותר: חיוביות או שליליות?

דמיינו עציץ ובו קוץ יבש ולידו עציץ עם פרח נוי. בידכם רק כוס מים אחת. האם לא ברור שתבחרו לשפוך אותה לעציץ עם הפרח? כך נעשה עם המחשבה. נבחר במודע מחשבות חיוביות ונזין את המוח בהן. הוא מכניס את העובדות היבשות לתת המודע והדברים מתרחשים מאליהם אח"כ.

לדוגמא: אדם עומד לפני ראיון עבודה. בעבר כבר היה בראיונות ולא קיבל את העבודה. אל לו לחשוב בליבו: אני לא טוב בראיונות, רק שלא יהיה דומה לראיונות הקודמים. כי המסר שהמחשב מקבל הוא: שיהיה כמו הקודמים! ושלא במודע זה מה שהאדם עושה במהלך הראיון. הוא צריך לחשוב ולשנן משפט חיובי שאינו כולל בתוכו את המילה "לא". כמו לדוגמא: "אני מוצלח ומקבל את העבודה בזכות עצמי" או  "אני עושה כמיטב יכולתי על מנת להשיג את מטרותיי ומאמין בעצמי"

אני מודעת לעובדה כי הדברים יכולים להישמע מופרכים מעט לקוראים אותם בפעם הראשונה. אבל אלו הן עובדות ולא מעט ספרים נכתבו ועל ידי לא מעט בעלי תארים  בנושא זה. הדבר דורש אימון ומודעות. קחו לתשומת ליבכם ומחשבתכם.

חישבו טוב – יהיה טוב!!!

זכרו משפט נוסף חשוב ונוגע לנושא: "סוף מעשה במחשבה תחילה". כלומר, המעשה שלנו הוא סוף התהליך שתחילתו היתה המחשבה. אם נזרע זרע חיובי ונטפח חלומות, תקוות, רצונות וכו' הסיכוי שבסוף נצליח ליצור מזה ממש מציאות / מעשה הוא גדול.

או כמו שאומרים באנגלית: BE CAREFULL WITH WHAT YOU WISH YOU MIGHT GET IT

הבנתם? ותחשבו על זה…….     🙂

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

מעט על פירות יבשים

בחג  זה נהוג לאכול מכל פירות הארץ בצורתם המיובשת. ישנם הבדלים משמעותיים בין שיטות ייבוש הפירות ואף בתוך קטגוריית  "שיטות הייבוש הטבעיות" אפשר לעשות הבדלים: בקטגוריה זו

להמשך קריאה »

קטנים בתרמילים

הן מכונות גם "פולים" והן משפחה מגוונת מאוד שבה הזרעים נמצאים בתוך תרמילים וניתנים לאכילה. משפחה זו מונה יותר מ-600 סוגים. הכירו את הקטניות: לרוב

להמשך קריאה »

אור על העור

עורנו ועור פנינו בפרט הם כרטיס הביקור שלנו כלפי חוץ, הם הדבר הראשון שאנו מציגים בין אם נרצה ובין אם לא. כיוון שהעור הוא האיבר

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים