קצת על פירות יער – המשפחה המלכותית

משפחה מהממת ביופיה ובולטת בשל צבעיה העזים: כחול, סגול, בורדו, ורוד ואדום…כוללת בתוכה את האוכמניות, פטל, תותים, חמוציות, דומדמניות, דובדבנים וגוג'י ברי.

מקור הפירות הנ"ל הוא ביערות, בעיקר בארצות קרות. בארץ יש גידולים של חלק מהם אך, ניתן להשיגם כפירות יבשים או קפואים וגם ככאלו המשולבים במזונות כמו שייקים, מעדנים, קינוחים ועוד.

לרוב נעדיף את הפרי בצורתו הטבעית, אך מכיוון שאיזור הגידול הטבעי שלו אינו בארץ, נפוץ השימוש בפירות קפואים. בתהליך זה, הפרי נקטף בשיאו ועל מנת לשמור על ערכו התזונתי יש להתחיל ותהליך ההקפאה מתבצע סמוך לקטיף, כדי לשמור על ערכו התזונתי של הפרי. מלבד שמירה על הערך הרב שבפירות, ההקפאה מאפשרת אחסון לאורך זמן רב.

הצבעים היפים הללו לא רק מגרים ומושכים את העין, הם גם טומנים בתוכם ערך תזונתי אדיר.

פירות היער מוגדרים כמזון על בשל כמות נוגדי החמצון (אנטי אוקסידנטים) הרבים שבהם. החומרים הללו נקראים ביופלבנואידים והם אלו שמעניקים לפירות את צבעם הנפלא.

לפירות היער יש יכולת לנטרל רדיקלים חופשיים ולהקטין את הנזקים שלהם ואת ההשפעה השלילית, הנגרמת מחשיפה אליהם לדוגמא הזדקנות מואצת של רקמות ויצירת מחלות.

בין יתר הפעילויות הרבות של החומרים שבפירות היער ניתן להשיג בעת שילובם בתזונה שיפור במצבים כגון הגמשת וחיזוק  כלי הדם ואף תמיכה בבריאות הלב בנוסף גם הצערת העור, הפחתת דלקות פרקים, השלת משקל ועוד.

יתרון נוסף בעל ערך בפירות היער הוא האינדקס הגליקמי הנמוך שלהם: הכוונה למדד כמות האינסולין שמופרשת בגוף בהמשך להכנסת מזון כלשהו.

כשהאינדקס הגליקמי של מזונות הוא נמוך, הדבר מאפשר הפרשת אינסולין מתונה מהלבלב וחשיפה מבוקרת אליו. זוהי תכונת מזון מתאימה לאנשים שרוצים לרדת במשקל, לחולי סוכרת וכל מי שמקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה.

ניתן לשלב את פירות היער במזון בקלות ובהנאה. כפירות קפואים עדיף השימוש בסמוזי, בשייקים ובמיצים. בפירות טריים ניתן להשתמש בשלמותם.

ניתן להשיג באריזות של פרי מסוג אחד קפוא וכן באריזות של שילובים.

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

מנגל קצת אחרת

באירועי ברביקיו למיניהם, לרוב יש מנגל שמלא בחלקי בשר אדום ועופות מכל הסוגים. כידוע הבשר האדום בעייתי לאכילה בכמויות גדולות הן בשל איכותו (גידול הבקר)

להמשך קריאה »

הטחינה ויתרונותיה

הטחינה כידוע עשויה מזרעי שומשום טחונים. ישנם אפשרויות שונות לפעולת הטחינה. הטובה ביותר מבין כולם וזו השומרת על ערכו התזונתי של החומר היא הכבישה הקרה.

להמשך קריאה »

we are what we eat (?)

אנחנו מה שאנחנו אוכלים הוא משפט מורכב. אני מאמינה כי ישנה הסכמה על העניין באופן עקרוני כי מה שנספק לגופנו ירכיב אותו בסופו של דבר.

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים