רפואה מונעת מהי?

האם אתם מחכים שרכבכם יתקלקל כדי להביאו למוסך,

או שאתם מגיעים לטיפולים שוטפים ע"מ למנוע זאת?

האם עלה בדעתכם לתדלק את רכבכם בדלק שאינו מתאים לו,

או שאתם נשמעים להוראת היצרן?

האם אתם עושים את אותו הדבר עבור גופכם, בריאותכם?

אנשים רבים אינם משתמשים באמצעים הרבים שיש לרפואה המונעת להציע להם.

הרפואה הטבעית היא למעשה קשת רחבה של גישות אשר משותפת להם ההסכמה כי יש לנקוט בפעולה מונעת. כמובן שלכל אחת מהשיטות ישנם פתרונות למצבי חולי שונים ודרכי התמודדות מגוונות. אך כולם יסכימו עם העובדה שבריאותנו היא נכס יקר וחשוב לכולנו ויש לשמור עליה בדרכים שונות מבעוד מועד. הדבר ממומש היטב בסין. שם האדם הממוצע משלם לרופאו במהלך כל זמן שהוא בריא. ומגיע לביקורים שוטפים במהלך השנה. כשהוא חולה, הדבר אומר כי הרופא לא עשה את העבודה כראוי. בעיני, זוהי התגלמות הרפואה המונעת.

הרמב"ם, למרות היותו רופא, הגדיר עצמו כמומחה לבריאות ואח"כ כמומחה למחלות. 

וגם היפוקראטס, המכונה אבי הרפואה המודרנית, חזר ואמר " טוב לדאוג לחולה שיהיה בריא, אך טוב יותר לדאוג לבריא שלא יחלה".

אם כן, רובנו פונים לרופא כשהמחלה כבר נמצאת או שהיא ממש על סף פריצה. הגישה הנפוצה בקרב הציבור היא שעצם הגעתי לרופא ע"מ לקבל טיפול, היא צעד חשוב שנקטתי ונחשב כפעולה מצידי המקדמת אותי לבריאות. שם, אצל הרופא אני מגולל את השתלשלות העניינים ובעצם זה, העברתי את הכדור לידיו של הרופא. עכשיו זהו תפקידו לרפא אותי! אני את שלי עשיתי ועכשיו זו הזירה של הרופא.

זוהי מחשבה שגויה, אנסה להסביר את הדברים מנקודת מבטי:

ראשית חובה להפנים את העובדה כי יש לנו שליטה על חיינו ובריאותנו!  נכון שמעורבים גורמים נוספים שאינם תלויים בנו כגון גיל, גנטיקה וכד'. אך אין הדבר אומר שגורלנו נחרץ. יש לנו כוח ויכולת לשנות דברים, להקל, ואף למנוע.

"הכדור" שהועבר קודם לרופא, חייב להישאר במגרש שלי. אני מחליט על שינוי, אני מקיים את מה שכרוך בכך ואני מרגיש, רואה וחווה את התוצאות.

המצב הטבעי של הגוף הוא בריאות. גורמים רבים מהווים השפעה מזיקה לה. אנחנו יודעים כי הגוף הוא מכונה חכמה, מורכבת ומשומנת שפועלת בכוחות עצמה. תפקידנו הוא לתת את הסביבה האופטימאלית לגוף ע"מ שיוכל לעשות את פעולת האיזון מחדש ותיקון הקלקול בעצמו. כמובן שתמיכה וחיזוקים יתקבלו בברכה כל עוד הם אינם משבשים את הפעולה הטבעית.

הפעולה נעשית באמצעות תפריט תזונתי עשיר ומגוון, שימוש נכון בתוספי מזון, צמחי מרפא וכמובן כלים להתמודדות יעילה עם מתחים בחיינו.

אסכם בדבריו של היפוקראטס: "יש בכל אחד מאיתנו רופא. צריך רק לעזור לו לעשות את עבודתו…" ופה נכנס הנטורופת לתמונה. חלילה לא במקום הרופא הקונבנציונאלי אלא במקביל אליו. זכרו – זוהי רפואה מונעת ומשלימה ולא רפואה אלטרנטיבית לרפואה הקונ'.

בריאות לכולם

מוזמנים לשתף ב...

אולי יעניין אותך גם...

   Plantago psyllium מיהו ומהו הפסיליאום  את הפסיליאום אני מוסיפה למאפים ופשטידות. מדוע? קודם כל תכירו אותו…. הוא משמש גם לטיפול במצבי עצירות ושילשולים. קיראו וכתבו

להמשך קריאה »

מה בנוגע לחיטה?

החיטה היא דגן עתיק יומין ובסיסי בתזונתנו. היא משולבת בהמון מזונות בצורות שונות כגון: לחמים, קמחים צורות שונות של הדגן הגולמי (קוסקוס דק / גס

להמשך קריאה »

חליטות

חליטות צמחים צמחי המרפא הם מטמון! צופנים בתוכם כל כך הרבה טוב והרבה מהם זמינים ממש מתחת לאף. יש להם סגולות רפואיות רבות ויכולת לשפר

להמשך קריאה »

מנגל קצת אחרת

באירועי ברביקיו למיניהם, לרוב יש מנגל שמלא בחלקי בשר אדום ועופות מכל הסוגים. כידוע הבשר האדום בעייתי לאכילה בכמויות גדולות הן בשל איכותו (גידול הבקר)

להמשך קריאה »

לחץ! (דם)

עליה בלחץ הדם לערכים שמעל 140/90 יותר מפעם אחת נחשבת כבעייתית. מאחר והעליה בל״ד היא תופעה שאינה גורמת לתחושה של כאב או אי נוחות, לפחות

להמשך קריאה »

הגיגים, כתבות ומתכונים בנושא מחלות, בריאות ואורך חיים

היכולת להקנות אורח חיים נכון ובריא עבור אנשים שביכולתם להעביר את זה הלאה למשפחתם וקרוביהם היא שליחות אמיתית בעיני.

העדפות אישיות
מתכונים מיוחדים